X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
دریافت فیلم مستند Alaska: Most Extreme محصول سال 2009 - فیلم ایران

به علت قرار داشتن اکثر فایل ها روی سایت های اشتراک گذاری امکان حذف فایل ها به دلایل مختلفی وجود دارد.
در صورت برخورد به لینک خراب لطفا" آن را در قسمت نظرات همان مطلب گزارش فرمایید.
جستجو
مسئولیت آگهی ها با آگهی دهنده می باشد

موضوعات
نویسندگان
مسئولیت آگهی ها با آگهی دهنده می باشد

جدیدترین فیلم ها
مسئولیت آگهی ها با آگهی دهنده می باشد


دریافت فیلم مستند Alaska: Most Extreme محصول سال 2009

Alaska: Most Extreme (2009)


film-ir.blogsky.com


مستندی دیدنی در مورد آلاسکا
محصول کانال دیسکاوری

آلاسکا بزرگ‌ترین ایالت کشور ایالات متحده آمریکا است. که به واسطه معادن غنی و نیز نفت یکی از ثروتمند ترین ایالت های این کشور محسوب می‌شود. پایتخت آن ژونو، و شهرهای مهم آن فیربانکس، نوم، و انکوریج هستند. شمالی ترین شهر آلاسکا بَرو (Barrow) و جنوبی ترین شهر ایالت آلاسکا کودیاک (Kodiak) می‌باشد.
رشته کوه‌های طولانی، قله‌های بلند، یخچال های طبیعی، رودها، دریاچه‌ها و دیدنی های طبیعی بسیار، کرانه‌های اقیانوس آرام کوهستانی و متشکل از رشته کوه‌های طولانی است که بعضی از این قله‌ها کوه‌های آتشفشانی اند اصلی ترین مشخصات این سرزمین است.
۸۲٪ آلاسکاییان مسیحی هستند (که از این میان ۶۸٪ پروتستان، ۸٪ ارتدوکس ،و ۷٪ کاتولیک هستند). ۱۷٪ باقی دین خاصی ندارند.
پول رایج دلار آمریکا است، و زمان رسمی آلاسکا، پاسیفیک تایم (۱۳۵° West) می‌باشد.

جغرافیای طبیعی
مساحت آلاسکا در حدود ۱٬۵۹۳٬۴۳۸ کیلومتر مربع (کمی کمتر از ایران) می‌باشد که شامل جزایر الوشن که به بیش از ۱۵۰ جزیره کوچک و بزرگ تقسیم می‌شود.مرز میان کانادا و آلاسکا از اولین مرزهایی بود که به واسطه مرزبندی مداری شکل گرفت و از دیگر مرزهای این چنین می‌توان به مرز مصر و لیبی اشاره کرد. کوه مک کینلی مرتفع ترین کوه قاره آمریکای شمالی که در سال ۱۹۱۳ فتح شد.

مردم آلاسکا
این ایالت شبه جزیره ایست در شمال غربی قارهٔ آمریکا شمالی که با جزیره‌های بزرگ و کوچک که جمعیت آن طبق آمار سال ۲۰۰۵ بیش از ۶۶۰۰۰۰ نفر است. نام آلاسکا از قوم آلئوت (Aleut) گرفته شده است که مردم بومی کهن این سرزمین بوده اند که معنای "سرزمین وسیع" را دارد.
آلاسکا به همراه جزایر هاوایی دو تکه جدا از ایالت متحده آمریکاست که به ترتیب ایالات چهل و نهم و پنجاهم آن به شمار می‌روند.سفید پوست ها ۷۵ درصد مردم آلاسکا را تشکیل می‌دهند.و بیش از ۷۰ درصد در شهرها زندگی می‌کنند.اغلب مردم آلاسکا زندگی در خطوط ساحلی را گزیده اند.
شهر انکوریجآلاسکا با محوطه یوکون و بریتیش کلمبیای کانادا در شرق، با خلیج آلاسکا در غرب، با اقیانوس آرام در جنوب، با دریای برینگ، تنگه برینگ و دریای چوکچی در غرب و با دریای بوفورت اقیانوس منجمد شمالی در شمال محدود شده است.سرزمین آلاسکا نزدیک ترین قسمت قاره آمریکا به آسیاست و تنگه برینگ با حدود ۸۰ کیلومتر پهنا آن را از روسیه جدا می‌کند و بر طبق نظریه‌های باستان شناسی و مردم شناسی مردم بومی قاره آمریکا در عصر یخبندان قبل از ورود وایکینگ ها و گروه اعزامی اسپانیایی به رهبری کریستف کلمب از طریق آلاسکا به این قاره مهاجرت کرده اند.این قوم هنوز نیز در گوشه و کنار آمریکای شمالی و جنوبی قابل مشاهده هستند و به مردم بومی آمریکا(Native American) مشهور هستند از معروف ترین افراد بومی آمریکا که به قدرت و شهرت رسیدند می‌توان به ایمیلیانو زاپاتا انقلابی مکزیکی اشاره کرد.
زبان رسمی انگلیسی است، و زبان های بومی نیز تا حدود کمی رایج هستند. نوع نژاد ۶۷٫۷٪ سفید ، ۱۵٫۶٪ بومی آلاسکایی ، ۴٫۱٪ سیاه ، اسپانیولی ۴٫۱٪ ، آسیایی ۴٪، و اسکیموها و آلئوت ۳٫۶٪ جمعیت هستند.

طبیعت آلاسکا
در شمال آلاسکا جلگه‌هایی وجود دارد که به اقیانوس منجمد شمالی می پیوندد . خاک این جلگه‌ها یخ زده است و در آن درخت نمی روید (زمین های توندرا) . آلاسکا به تنهایی سه قله مرتفع قاره آمریکای شمالی را در خود جا داده است که به قرار زیر است : کوه مک کینلی (واقع در پارک و منطقه حفاظت شده ملی دنالی)، کوه لوگان ( Logan۶۰۵۰)، و کوه سن الایاس (واقع در پارک و منطقه حفاظت شده ملی رنگل-سن الیاس).
محیط زیست آلاسکا به نظر دست نخورده و بری از نفوذ انسان می‌آید اما بعد از کشف نفت و اتفاقات پی در پی در ضدیت انسان با محیط پیرامونش این محیط را نیز یکی از پرخطرترین مکان های روی زمین کرده است.
یادبود ملی میستی فیوردز، یادبود ملی ادمیرالتی آیلند، جنگل ملی چوگاچ، و جنگل ملی تونگاس در این ایالت قرار دارند.

آب و هوا
آب و هوای آلاسکا متنوع است. در بعضی مناطق این سرزمین دمای هوا گاه به °۶۲- سانتی‌گراد می‌رسد. در کرانه‌های شمالی که اسکیموها در آنجا زندگی می‌کنند ، زمستان بسیار طولانی و تاریک است و خورشید هفته‌ها طلوع نمی‌کند!. تابستان های این ناحیه کوتاه است اما روزهای بسیار بلندی دارد و خورشید هفته‌ها غروب نمی‌کند. در این میان یخ های لایهٔ بالایی خاک ذوب می‌شوند و در نتیجه آب سطح زمین را می پوشاند. باد هایی که بر فراز جریان آب گرم ژاپن می وزند(گلف استریم) هوای جنوب آلاسکا را تقریباً در سراسر سال ملایم نگه می‌دارند. در قسمت های مرکزی میانگین بارندگی سالانه حدود ۳۳۰ میلی متر است. اب و هوای سردی دارد

اقتصاد آلاسکا
در سال ۲۰۰۷، این ایالت تولید ناخالص داخلی برابر با ۴۴٫۵۱۷ میلیارد دلار داشت، که تقریباً برابر تولید ناخالص داخلی کشور بلاروس (۴۴٫۷۴۳ میلیارد دلار) بود.[۴]

دولت آلاسکا
فرماندار و نایب فرماندار هر چهار سال یکبار به رای مردم انتخاب می‌شوند.کنگره قانونگذاری آلاسکا ۴۰ نماینده و ۲۰ سناتور دارد که توسط مردم آلاسکا انتخاب می‌شوند.به نمایندگی از مردم آلاسکا در کنگره آمریکا یک نماینده و دو سناتور وجود دارد.

تاسیاست فرهنگی و آموزشی
میانگین تحصیل و باسوادی دانش آموزان ساکن آلاسکا از میانگین ملی آمریکا بالاتر است. این در حالی است که میانگین وجود کلاس های تدریس از میانگین ملی آمریکا کمتر است.
دانشگاه آلاسکا مسئولیت آموزشی کل ایالت را بر عهده دارد (نظیر آنچه در ایران در اختیار وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است) به رسمیت شناختن و اعطای امتیاز آموزشی به مراکزی که به مردم آموزش می‌دهند. دانشگاه آلاسکا به سه واحد انکوریج، ژونو و فایربانکس تقسیم شده است.
شاخه دانشگاه آلاسکا در فیربنکس بزرگ ترین مرکز تحقیق در رابطه با شمالگان در جهان است. ماهیگیری و مهاجرت های آنها، آتشفشان شناسی و تحقیق در مورد گرمایش زمین در شمالگان از سر موضوعاتی است که در این مرکز بررسی می‌شود.
موزه ایالتی در ژونو ، موزه شلدون جکسون در شهر کوچک سیتکا ، موزه تاریخ و هنرهای زیبا در انکوریج و موزه دانشگاه آلاسکا در فایربانکس از جالب توجه ترین موزه‌هایی هستند که در مورد آثار کهن و باستانی و محصولات مصنوعی مردم بومی آمریکا به گردآوری و محافظت پرداخته اند. اعم از عناصر مهم و معنادار از فرهنگ بومی آمریکا که در واقع میراث بشری محسوب می‌شوند.
دانشگاه آلاسکا در انکوریج دانشگاه بزرگ و معتبر شهر انکوریج است.

سرگرمی و مکانهای دیدنی
آلاسکا دارای ۱۵ پارک ملی است که هر کدام حکم یک گالری از تکامل طبیعی زمین را دارد. همچنین این ایالت بیش از ۲۰ کوه از بزرگ‌ترین کوههای آمریکا را در خود جای داده است که به هنگام فصل زمستان میزبان علاقمندان به ورزشهای زمستانی است.
از پارک های معروف ملی این ایالت می‌توان به پارک و منطقه حفاظت شده ملی دنالی، پارک و منطقه حفاظت شده ملی رنگل-سن الیاس، پارک و منطقه حفاظت شده ملی کتمای، پارک و منطقه حفاظت شده ملی دروازه‌های شمالگان، پارک و منطقه حفاظت شده ملی دریاچه کلارک، پارک ملی دره کوباک، پارک ملی کنای فوردز، و پارک و منطقه حفاظت شده ملی خلیج گلیشر اشاره کرد.
در پارک و منطقه حفاظت شده ملی دنالی بیش از ۱۰ هزار یخ رود در آلاسکا واقع است که هر کدام جلوه خود را دارد. همچنین در پارک و منطقه حفاظت شده ملی دریاچه کلارک ده‌ها هزار دود کش تماشایی آتشفشانی در دره‌های پارک های ملی آلاسکا که در اثر تقابل آب و مواد مذاب تبدیل به چشمه‌های جوشان و آب گرم شده اند که سالانه هزاران بازدید کننده دارند.
از بزرگ‌ترین محل های سرگرمی و تفریح می‌توان به پاتوق فور (Fur Rendezvous) در انکوریج اشاره کرد. و نیز می‌توان به حراج های موسوم به فور (پاییزه)، مسابقه سگهای سورتمه ران (sled-dog races)، آتش بازی ، و بازی های صحرایی اشاره کرد.
مردم از سراسر جهان هر ساله در ماه مارس برای مسابقه سخت و بزرگ سورتمه رانی با سگهای سورتمه ران از انکوریج تا نوم در حدود بین ۱۸۲۵ تا ۱۸۷۰ کیلومتر به آلاسکا سفر می‌کنند. تقریباً هر ساله ۷۵ تیم در این رقابت ها شرکت می‌کنند.
همچنین هر ساله در ماه مه در فایربانکس هنرهای برفی نظیر مجسمه سازی با برف نیز اغلب پرطرفدار و با رقابت عالی و دارای ابتکارات چشمگیری است. نیز در شهر کوچک نوم در این ماه شناگران جسور و دارای استقامت بالا در آب های بسیار سرد از دریای برینگ تا شهر نوم مسابقه برگزار می‌شود.
 

لینکهای دانلود (نسخه اورجینال)

رمز فایل: ندارد


لینکهای دانلود غیرمستقیم و از سایت رپیدشر می باشند
. برای آشنایی با نحوه دانلود از سایت رپیدشر (Rapidshare) اینجا کلیک کنید